Novinar je istakao da je u firmi jako malo toaleta te da se neki radnici trude piti što manje vode kako ne bi imali potrebu ići u toalet.
“Onima koji rade na posljednjem spratu najbliži toalet je četiri sprata niže, a do njega trebaju ići pokretnim stepenicama. Radnici su mokrili u flaše iz straha da ne budu kažnjeni zbog “praznog hoda”, izjavio je Bloodworth.
Amazon je navodno praktikovao pratiti koliko brzo njihovi radnici u skladištu mogu uzeti i zapakovati određeni artikl sa police uz nametanje pauza i ciljeva. Firma je radnike upozoravala o “negativnim poenima” u slučaju ne ispunjavanja ciljeve ili prekoračenim pauzama.
Radnici su u svojim iskustvima govorili i o strahovima za uzimanje bolovanja u slučaju bolesti.
“Zadaci i ciljevi svake godine rastu. Pakovanje 120 proizvoda po satu je užasno teško”, ispričala je radnica.
Druga uposlenica je kazala da je bila bolesna tokom trudnoće, ali da je i dalje dobijala upozorenja ukoliko ne ispuni zadanu normu.
Uprkos ovim svjedočenjima iz kompanije Amazon su saopćili da čine sve kako bi osigurali bezbjedno i pozitivno radno okruženje za sve svoje zaposlenike i da navedene informacije o uslovima rada ne smatraju vjerodostojnim s obzirom da nemaju dokaze da se radi o pravim uposlenicima njihove kompanije.