Home / Ličnosti / JUVENTUSU PRIPAO GRADSKI DERBI: Napoli poveo ali Mandžukić je s dva gola spasio Juve (VIDEO)

U dvoboj dvije ekipe koje se nalaze na samom vrhu tbele bolje je ušao Napoli, ali je na kraju slavio Juventus našeg Miralema Pjaanića.

Već u 10. minuti Mertens je zatresao mrežu Juventusa za veliko vodstvo gostiju, no, talijanski prvak brzo se oporavio. U 26. minuti Cristiano Ronaldo ubacio je s lijeve strane pred gol Napolija gdje se najbolje snašao Mario Mandžukić koji glavom pogađa za izjednačenje.

U 49. minuti, bivši hrvatski reprezentativac postigao je svoj drugi gol na utakmici za vodstvo Juvea 2-1.

U 76. minuti Bonucci je stavio tačku na i ove utakmice.

Podsjetimo, u rimskom derbiju koji je odigran ranije danas, Roma je pobijedila Lazio 3-1.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić odlično je igrao svih 90 minuta za pobjedničku ekipu.

Juventus je nakon večerašnje pobjede učvrstio vodeću poziciju te sada ima šest bodova više u odnosu na drugoplasirani Napoli.
Ronaldo je i u nastavku bio u centru pažnje.

Ronaldo je odigrao odličnu utakmicu gdje je pokazao zavidno umijeće i dokazao svoju vrhunsku pripremljenost.