Home / After Work / Senzacija u Melbourneu: Angelique Kerber osvojila Australian Open

Senzacija u Melbourneu: Angelique Kerber osvojila Australian Open

Njemačka teniserka Angelique Kerber napravila je veliku senzaciju osvojivši Australian Open.

Kerber, sedma nositeljica turnira, je u finalnom meču savladala najbolju teniserku svijeta i prvu nositeljicu Serenu Williams sa 2:1 u setovima (6:4, 3:6, 6:4) nakon dva sata i sedam minuta igre.

Prvi set je bio veoma zanimljiv, a Kerber je nagovijestila senzaciju osvojivši ga sa 6:4.

Ipak, Amerikanka se vraća u igru u drugom setu u kojem joj je bio dovoljan jedan break za 6:3.

Odmah na početku trećeg seta Njemica pravi break za 2:0, no Serena odmah uzvraća i re-breakom dolazi do poravnanja, no u šestom gameu Kerber pravi novi break i dolazi nadomak osvajanja trećeg seta, a samim tim i meča.

No, nakon što je Njemica vodila sa 5:2, Williams osvaja naredna dva gamea i servirala je pri rezultatu 4:5 za ostanak u meču.

No, Kerber uspijeva napraviti break i doći do najveće pobjede u karijeri i prve Grand Slam titule.

Kerber je na putu do finala izbacila Doi (2:1), Dulgheru (2:0), Brengle (2:0), Beck (2:0), Azarenku (2:0) i Kontu (2:0).