Home / After Work / Rukometaši Srbije očekivano poraženi od Švedske, Francuzi bez problema s Austrijom

Grupa A

Srbija – Švedska 25:30

Rukometaši Švedske pobijedili su u Spaladium Areni u Splitu u okviru 2. kola Evropskog prvenstva selekciju Srbije rezultatom 30:25.

Šveđani su bolje otvorili utakmicu i ubrzo su imali pet golova prednosti (8:3). Igralo se potom gol za golom i Šveđani su na odmor otišli s prednošću 16:10.

U nastavku su se Srbi razigrali i u jednom trenutku prišli na dva gola razlike. Ipak, Šveđani nisu dopustili iznenađenje i na kraju su slavili prvu pobjedu na prvenstvu.

U Švedskoj su raspoloženi bili Ekberg, Jakobsson, Lagergren i Nilsson, koji su kombinovano postigli 17 golova. Bolji od ostalih kod Srbije bio je Ilić s pet pogotka.

Tabela:

Grupa B

Austrija – Francuska 26:33

Francuska je bez puno problema u Žatika Sport Centru u Poreču savladala Austriju s rezultatom 33:26.

Od samog početka francuski rukometaši su dominirali i postepeno povećavali prednost koja je u jednom trenutku prvog poluvremena bila šest golova razlike. Na odmor se otišlo s rezultatom 17:12.

Francuzi su još bolje zaigrali u nastavku, imali i deset golova viška te su mirno utakmicu priveli kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je N'guessan s sedam golova, dok su Abalo, Caucheteux i Remili postigli po četiri. U Austriji je najbolji bio Weber s pet pogodaka.