Home / After Work / Đoković bolji od Berdycha, u finalu ga čeka Nadal

Đoković bolji od Berdycha, u finalu ga čeka Nadal

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković nastavio je sa fantastičnim rezultatima i u 2016. godini.

Đoković je pobjedio Tomáša Berdycha sa 6:3, 7:6 u Dohi i plasirao se u svoje 16. uzastopno finale. Prošle godine je turnir u Dohi bio jedini na kojem Đoković nije stigao do borbe za trofej, sada je to ispravio, pa će od ponedjeljka dodatno uvećati prednost u odnosu na rivale na ATP listi. Srpski teniser je u duelu sa Berdychom bio daleko od svog najboljeg izdanja. Igrao je veoma loše za svoje standarde, imao je u prvom setu i brejk zaostatka protiv šestog igrača svijeta, ali je ipak uspio da riješi meč u svoju korist u dva seta i savlada Čeha 22. put u njihovom 24. okršaju. U finalnom duelu Novaka očekuje njegov najveći rival Rafael Nadal. Biće to 47. okršaj dvojice navećih rivala u historiji tenisa, a trenutno je neriješeno u pobjedama – 23:23.